T520B336M010AHE035 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5.565
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 35mOhm @ 100kHz
T520B336M010AHE035
DigiKey Part Number
399-T520B336M010AHE035TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B336M010AHE035
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T520B336M010AHE035 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
33 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
10 V