T510E687M006ATE0127280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2924 (7361 Metric) 12mOhm @ 100kHz
T510E687M006ATE0127280
DigiKey Part Number
399-T510E687M006ATE0127280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T510E687M006ATE0127280
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T510E687M006ATE0127280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated
6.3 V