T510E687M006AHE012 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2924 (7361 Metric) 12mOhm @ 100kHz
T510E687M006AHE012
DigiKey Part Number
399-T510E687M006AHE012TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T510E687M006AHE012
Description
CAP TANT SMD LOW ESR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T510E687M006AHE012 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated
6.3 V