T494U106K016AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2312 (6032 Metric) 1Ohm @ 100kHz