T491X685M050AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 2.621
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm