T398H226M025AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial - 3 Leads 1.5Ohm @ 100kHz
T398H226M025AS
DigiKey Part Number
399-T398H226M025AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T398H226M025AS
Description
CAP TANT RAD 3LD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T398H226M025AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial - 3 Leads
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.272" W (7.10mm x 6.90mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.441" (11.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V