T355E106M025AT4700 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T355E106M025AT4700 is not available
T355E106M025AT4700
DigiKey Part Number
399-T355E106M025AT4700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T355E106M025AT4700
Description
10.0UF 25.0V
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 2.5Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated
25 V