T354L336K035AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 1Ohm @ 100kHz
T354L336K035AT
DigiKey Part Number
399-T354L336K035AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354L336K035AT
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T354L336K035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.350" Dia (8.90mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.713" (18.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
35 V