T354J476K016AS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16 V Radial, Disc 1.3Ohm @ 100kHz
T354J476K016AS
DigiKey Part Number
399-T354J476K016AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354J476K016AS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T354J476K016AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.331" Dia (8.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
16 V