T354E106M020AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1.933
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial, Disc 2.9Ohm @ 100kHz
T354E106M020AS
DigiKey Part Number
399-T354E106M020AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354E106M020AS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T354E106M020AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.9Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
20 V