T353M476M035AS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 800mOhm @ 100kHz
T353M476M035AS
DigiKey Part Number
399-T353M476M035AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T353M476M035AS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T353M476M035AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.402" Dia (10.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.783" (19.90mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V