T110A685M006AS4527 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
Image for T110A685M006AS4527 is not available
T110A685M006AS4527
DigiKey Part Number
399-T110A685M006AS4527-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A685M006AS4527
Description
6.80UF 6.0V
Detailed Description
6.8 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6 V Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6 V