R75MN32204030J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 808
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 365
0.22 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R75MN32204030J
DigiKey Part Number
399-R75MN32204030J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75MN32204030J
Description
CAP FILM AUTO POLYPROP RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
R75MN32204030J Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
12.3 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.594" (15.10mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
400V