R75MI3220GY30J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 620
0.22 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R75MI3220GY30J
DigiKey Part Number
399-R75MI3220GY30JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75MI3220GY30J
Description
CAP FILM AUTO POLYPROP RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
R75MI3220GY30J Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10.9 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.535" (13.60mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V