R463I3100JHM1K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 762
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 15
In Stock: 800
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R463I3100JHM1K
DigiKey Part Number
399-R463I3100JHM1K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R463I3100JHM1K
Description
CAP FILM SAFETY/EMI SUPP RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
R463I3100JHM1K Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V