R463I31004001M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1.632
Datasheet
New at DigiKey
Image for R463I31004001M is not available
R463I31004001M
DigiKey Part Number
399-R463I31004001M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R463I31004001M
Description
0,1 UF0VV
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V