F863FU335M310ALW0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 399
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 74
In Stock: 0
3.3 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863FU335M310ALW0L
DigiKey Part Number
399-F863FU335M310ALW0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863FU335M310ALW0L
Description
CAP FILM 3.3UF 20% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863FU335M310ALW0L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.303" (33.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V