F863DV155M310ALW0L is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 3
In Stock: 0
1.5 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863DV155M310ALW0L
DigiKey Part Number
399-F863DV155M310ALW0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863DV155M310ALW0L
Description
CAP FILM 1.5UF 20% 630VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863DV155M310ALW0L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.870" (22.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V