F863BW564M310ALW0L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.56 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BW564M310ALW0L
DigiKey Part Number
399-F863BW564M310ALW0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BW564M310ALW0L
Description
CAP FILM 0.56UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BW564M310ALW0L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.752" (19.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V