F863BN334M310P is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BN334M310P
DigiKey Part Number
399-F863BN334M310PTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BN334M310P
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BN334M310P Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.575" (14.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V