F863BF154M310Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 224
0.15 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BF154M310Z
DigiKey Part Number
399-F863BF154M310Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BF154M310Z
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BF154M310Z Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Box
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.476" (12.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V