F863BC104M310R is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 45
In Stock: 0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 53
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BC104M310R
DigiKey Part Number
399-F863BC104M310RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BC104M310R
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BC104M310R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V