F462DI104M1K0R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F462DI104M1K0R is not available
F462DI104M1K0R
DigiKey Part Number
399-F462DI104M1K0RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F462DI104M1K0R
Description
CAP
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Through Hole
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
300V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)