EDT477M010S9PAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 12.416
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Rubycon
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 804
Chemi-Con
Chemi-Con
In Stock: 500
In Stock: 500
Nichicon
In Stock: 905
470 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C