CKC18C472GCGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CKC18C472GCGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC18C472GCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C472GCGACTU
Description
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC18C472GCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)