CKC18C472GCGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC18C472GCGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C472GCGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CKC18C472GCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)