CBR08C270F1GAC is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 4.000
Datasheet
27 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CBR08C270F1GAC
DigiKey Part Number
CBR08C270F1GAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR08C270F1GAC
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CBR08C270F1GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)