CA064C102K3RACTU is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7.963
Datasheet
1000pF Isolated Capacitor 4 Array 25 V X7R 1206 (3216 Metric)
CA064C102K3RACTU
DigiKey Part Number
399-CA064C102K3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064C102K3RACTU
Description
CAP ARRAY 1000PF 25V X7R 0612
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CA064C102K3RACTU Models
Category
Circuit Type
Isolated
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
1000pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
25 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)