C961U392MYWDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3900 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C961U392MYWDCA7317
DigiKey Part Number
C961U392MYWDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C961U392MYWDCA7317
Description
CAP CER 3900PF 400VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C961U392MYWDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)