C927U152MYWDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 300
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1500 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U152MYWDBA7317
DigiKey Part Number
399-9506-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U152MYWDBA7317
Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U152MYWDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)