C911U470JVSDBAWL40
DigiKey Part Number
C911U470JVSDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C911U470JVSDBAWL40
Description
CAP CER 47PF 400VAC SL RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C911U470JVSDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)