CD45SL2GA470JYNKA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-15832-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CD45SL2GA470JYNKA |
Description | CAP CER 47PF 440VAC SL RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CD45SL2GA470JYNKA Models |
Category | Features High Voltage |
Mfr | Ratings X1, Y1 |
Series | Applications |
Packaging Bulk | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |
Temperature Coefficient | Lead Style Formed Leads - Kinked |
Operating Temperature -25°C ~ 125°C |