C2225X103KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C2225X103KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2225X103KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2225X103KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225X103KGRACTU
Description
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225X103KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.232" L x 0.252" W (5.90mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)