C2225X103KHRACTU
DigiKey Part Number
399-C2225X103KHRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2225X103KHRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2225X103KHRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225X103KHRACTU
Description
CAP CER 10000PF 3KV X7R 2225 FLE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2225X103KHRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.232" L x 0.252" W (5.90mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)