C1825C334M5UACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 650
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 260
Knowles Syfer
0.33 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U 1825 (4564 Metric)
C1825C334M5UACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C334M5UACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C334M5UACTU
Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1825C334M5UACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)