C1812T105K5RCLTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812T105K5RCLTM
DigiKey Part Number
399-C1812T105K5RCLTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812T105K5RCLTM
Description
1.00UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)