C1812T105K1RCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812T105K1RCLTU
DigiKey Part Number
399-C1812T105K1RCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812T105K1RCLTU
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812T105K1RCLTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)