C1812C802KFGLC7805 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
8000 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C802KFGLC7805
DigiKey Part Number
399-C1812C802KFGLC7805TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C802KFGLC7805
Description
CAP 8NF 1500V C0G 1812 LOW LOSS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.327" (8.30mm)