C1812C221JHGACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 758
Datasheet
220 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C221JHGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C221JHGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C221JHGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C221JHGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C221JHGACTU
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C221JHGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)