C1210X274J5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
0.27 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210X274J5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X274J5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X274J5RACTU
Description
CAP CER 0.27UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X274J5RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)