1210Y2000274JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.27 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y2000274JXT
DigiKey Part Number
1210Y2000274JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2000274JXT
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y2000274JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)