C1210T475K4RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210T475K4RALTM
DigiKey Part Number
399-C1210T475K4RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T475K4RALTM
Description
4.70UF 16.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)