C1210C104Z5UACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U 1210 (3225 Metric)
C1210C104Z5UACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C104Z5UACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104Z5UACTU
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C104Z5UACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)