C1206T685K4RCL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206T685K4RCL
DigiKey Part Number
399-C1206T685K4RCL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T685K4RCL
Description
6.80UF 16.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)