C1206C472K1RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4.788
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
In Stock: 553
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C472K1RALTM
DigiKey Part Number
399-C1206C472K1RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C472K1RALTM
Description
4700PF 100V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)