C1206C335J3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 180
Datasheet
3.3 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C335J3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C335J3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C335J3RACTU
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C335J3RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)