C1206C103JMRECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206C103JMRECTU
DigiKey Part Number
399-C1206C103JMRECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C103JMRECTU
Description
CAP CER 1206 10NF 63V X7R 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C103JMRECTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)