C0805C103G1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.638
Datasheet
10000 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C103G1GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C103G1GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103G1GACTU
Description
CAP CER 10000PF 100V C0GNP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C103G1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)