C0805C103F3GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.638
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 17.815
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C103F3GALTU
DigiKey Part Number
399-C0805C103F3GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103F3GALTU
Description
CAP CER 10000PF 25V NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C103F3GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)