C0603X332J3GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
3300 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603X332J3GECTU
DigiKey Part Number
399-C0603X332J3GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X332J3GECTU
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X332J3GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)